Absolventu un studentu pieredze

absolventu un studentu pieredze

Izvēle par labu vienai vai otrai studiju programmai un augstskolai ir sarežģīts process. Lai iegūtu priekšstatu par studijām RTU Cēsu filiālē, mēs esam apkopojuši mūsu studentu un absolventu pieredzes stāstus un motivāciju par labu studijām RTU Cēsu filiālē.

Elektrotehnoloģiju un datorvadības studiju programmas absolventu pieredze

Uzzini par to, kas mudināja absolventus izvēlēties konkrēto studiju programmu un kādēļ viņi studēja tieši Cēsīs.

Enerģētikas un elektrotehnikas studiju programmas absolventu pieredze

Enerģētikas studiju programma ir aktuāla, speciālisti ir darba tirgū pieprasīti. Uzzini absolventu motivāciju studēt konkrēto studiju programmu tieši Cēsīs.

Daumants Lūsa, «Enerģētikas un elektrotehnikas» programmas absolvents

Studijas Cēsīs izvēlējos tāpēc, ka tas bija tuvāk dzīvesvietai, arī tāpēc, ka tādējādi varēju saglabāt treniņu apstākļus sportošanai, kas Rīgā nebūtu iespējams. Studējot Rīgā, vislabāk izjūt atšķirību starp pilsētām un studijām. Cēsīs pavisam noteikti studijas ir daudz individuālākas, tā kā grupās ir samērā maz studentu, tad pasniedzējs ir ieinteresēts, lai students vielu būtu maksimāli labi apguvis. Mazāku grupu pluss – ja kaut kas ir neskaidrs risinājumā, tad uzreiz vari jautāt un saņemt pasniedzēja atbildi.

Edgars Šimanajevs, «Elektrotehnoloģiju datorvadības» programmas absolvents

Manuprāt, stiprās puses ir iespēja mācīties tuvāk mājām un, protams, liela iespēja iegūt valsts finansētās budžeta vietas. Kursā ir mazāk cilvēku, kas nozīmē, ka mācības ir daudz individuālākas, varam uzdot vairāk jautājumus pasniedzējiem.  Filiāle attīstās un, cerams, ka attīstīsies arī filiāles laboratorija, lai studenti vismaz lielāko daļu no laboratorijas darbiem, kas attiecas uz Enerģētikas un ETDV programmās studējošajiem, varētu izpildīt uz vietas Cēsīs.

Anna Tūtare, «Enerģētikas un elektrotehnikas» programmas absolvente

Izvēlējos mācīties Cēsīs, jo tas ir tuvāk dzīvesvietai un tādējādi varēju saglabāt darba vietu. Cēsis izvēlējos arī tāpēc, ka šeit tika piedāvāta tā studiju programma, kas mani interesēja. Mācoties Cēsīs, nav jāpamet ierastais dzīvesveids. Ir iespējams apvienot mācības ar dažādām ārpus studiju nodarbībām. Mācoties mazās grupās, ir iespēja uzdot jautājumus un saņemt individuālus skaidrojumus lekciju laikā. Tiek produktīvāk pavadīts laiks.

Dāvis Zaharko, «Uzņēmējdarbības un vadības» studiju programmas students

Izvēlējos Cēsis, jo vēlējos mācīties latviskā vidē. Patīk, jo mācības notiek mazās grupiņās, ir individuāla pieeja studentam. Motivācija – draudzīgs kolektīvs, pretimnākoši pasniedzēji.
Sadzīve – pieejama dienesta viesnīca, lētas ēstuves tuvu filiālei.
Kultūra – Cēsu koncertzāle, izstādes, koncerti, kino, Cēsu pilsdrupas / parks / vēsture.
Sports – Sporta hallē bieži notiek florbola spēles (Lekrings), tāpat var iesaistīties sporta klubos, spēlējot basketbolu, florbolu, volejbolu, badmintonu, galda tenisu utt. gan amatieru, gan augstākā līmenī.