ĒNU DIENA RTU CĒSU FILIĀLĒ

Ēnu diena RTU Cēsu filiālē

Šogad ĒNU DIENĀ jauniešiem bija iespēja sekot vienam no radošākajiem RTU Cēsu filiāles darbiniekiem – laboratorijas vadītājam Armandam Sīlītim un iepazīties ar viņa ikdienas darba uzdevumiem.

Tā kā lielākā Armanda darba diena tiek aizvadīta laboratorijā, ēnas – Emīls Briedis no Cēsu Valsts ģimnāzijas un Voldemārs Veitners no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts Ģimnāzijas savu darba dienu sāka tieši tur, iepazīstoties ar laboratorijas aprīkojumu. Armands pēc izglītības ir elektroinženieris un viņa profesionālās gaitas ir cieši saistītas ar elektrotehnoloģijām, kas nozīmē, ka arī ēnu darba uzdevumi bija ļoti praktiski. Viens no pirmajiem darbiem – 3D printera apkope. Jauniešiem bija iespēja pašiem izveidot un izdrukāt 3D objektus, iegūt iemaņas lodēšanā un programmēšanā.

Emīls un Voldemārs norādīja, ka labprāt izmantotu RTU Cēsu filiāles laboratorijas sniegtās iespējas mācību procesā, apgūstot programmēšanu un iegūstot dziļāku izpratni par 3D printera sniegtajām iespējām.

Par savu pirmo ĒNU DIENU un ēnotājiem gandarīts bija arī laboratorijas vadītājs Armands: “Manas ēnas lieliski tika galā ar uzdotajiem darbiem, ir redzams, ka jaunieši ir tehniski un radoši domājoši, kas ir inženierim nepieciešamās īpašības. Es ļoti ceru, ka viņi turpinās interesēties par tehniskajām lietām un apsvērs iespēju studēt inženierzinātnes.”