Apbalvoti ideju sacensību «Digitālās ikdienas izaicinājumi» uzvarētāji

22. decembrī notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Cēsu filiāles, zinātkāres centra ZINOO un Cēsu pilsētas domes rīkotās ideju sacensības «Digitālās ikdienas izaicinājumi», kur pirmo vietu un 150 eiro naudas balvu ieguva Paulas Laubergas, Kates Melderes un Toma Rīsmaņa ideja par mobilo lietotni studentiem un skolēniem. Mobilajā lietotnē tiktu izvietota jauniešiem nepieciešamā un svarīgā informācija par konkrētajā pilsētā pieejamajiem pakalpojumiem, sākot ar informāciju par satiksmes autobusu grafiku, līdz informācijai par prototipēšanas pakalpojumu pieejamību, tā uzlabojot efektīvu informācijas iegūšanu.

Otrā vieta un naudas balva 100 eiro tika piešķirta komandai, kuras dalībnieki – Elmārs Sietiņsons, Haralds Punculis un Roberts Alsbergs, piedāvāja ideju par aktīvās atpūtas pasākumu mobilo lietotni, kurā būtu pieejama gan informācija par pasākumiem konkrētajā pilsētā, gan iespēja reģistrēties pasākumam un iegādāties biļetes, kā arī papildu pakalpojumi pilsētā, kas būtu saistoši konkrētās lietotnes lietotājiem.

Trešo vietu un 50 eiro naudas balvu ieguva ideja par mobilo lietotni, kurā lietotāji var uzzināt par tūrisma iespējām konkrētā pilsētā, kā arī nodod informāciju pašvaldībai par nepieciešamajiem uzlabojumiem un problēmām pilsētvidē, sākot ar salauztiem soliņiem līdz pat vides piesārņojumiem.

Žūrijas galvenie vērtēšanas kritēriji bija – problēmas risinājums, radoša pieeja un oriģinalitāte, īstenojamība, risinājuma izstrāde.

Ideju sacensības «Digitālās ikdienas izaicinājumi» notika pirmo reizi, un tās tika rīkotas Eiropas Savienības Pilsētvides attīstības programmas URBACT III projektu TechTown un FLAG-ERA projektu FuturICT2.0 ietvaros.