CĒSĪS NORISINĀJUSIES VĒRIENĪGA ZINĀTNIEKU NAKTS

Piektdien, 29. septembrī Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros Cēsīs norisinājās vērienīgi Zinātnieku nakts pasākumi, kuros apmeklētāji varēja piedalīties jauno tehnoloģiju demonstrācijās, darbnīcās un iepazīties ar zinātniekiem un viņu sasniegumiem.

Šogad, līdzīgi kā pagājušajā gadā, Zinātnieku naktī Cēsu novada un apkārtnes zinātnes, mākslas un tehnoloģiju organizācijas apvienojās kopīgā pasākumā, lai iepazīstinātu ar savu zinātnisko darbību, tehnoloģiskajiem sasniegumiem un inovācijām.

Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīsties ar dažādām zinātnes – arheoloģijas, elektrotehnikas, tehnoloģiju un bioloģijas nozarēm un kā zinātne ietekmē šo nozaru attīstību, paverot iespējas plašākai darbībai un sasniegumiem.

RTU Cēsu filiāles stendā ČETRI VIEDIE interesenti varēja darboties Tomasa Alvas Edisona, Nikolā Teslas, Siltuma starojuma un Pneimatisko dzinēju darbnīcā, kā arī uzzināt par Rīgas Tehniskās Universitātes Informācijas tehnoloģiju zinātnieku izveidoto VeloRouter simulatoru ar kura palīdzību ir iespēja noteikt tās lokācijas pilsētā, kur veloceliņu izveide būtu visefektīvākā.

Zinātnieku nakti 2017 Cēsis organizēj, Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, Vides risinājumu institūts, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Draugiem Group, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Priekuļu Agroresursu un ekonomikas institūts, zinātkāres centrs ZINOO, rezidenču centrs “Rucka”, SKOLA6, Koka dienas, Kappa Zeta, SIA Arheoloģiskā izpēte, Drone Racing Latvia, Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Hello