CĒSĪS NORISINĀJUSIES VĒRIENĪGA ZINĀTNIEKU NAKTS

zinātnieku nakts

Piektdien, 29. septembrī Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros Cēsīs norisinājās vērienīgi Zinātnieku nakts.

Šogad, līdzīgi kā pagājušajā gadā, Zinātnieku naktī Cēsu novada un apkārtnes zinātnes, mākslas un tehnoloģiju organizācijas apvienojās kopīgā pasākumā, lai iepazīstinātu ar savu zinātnisko darbību, tehnoloģiskajiem sasniegumiem un inovācijām.

Zinātnieku nakts ietvaros notika dažādi pasākumi – jauno tehnoloģiju demonstrācijas, darbnīcas. Apmeklētājiem bija arī iespēja iepazīties ar zinātniekiem un viņu sasniegumiem.  Pasākuma apmeklētāji varēja iepazīsties ar dažādām zinātnes – arheoloģijas, elektrotehnikas, tehnoloģiju un bioloģijas nozarēm. Uzzināt, kā zinātne ietekmē šo nozaru attīstību, paverot iespējas plašākai darbībai un sasniegumiem.

RTU Cēsu filiāles stendā ČETRI VIEDIE interesenti varēja darboties Tomasa Alvas Edisona, Nikolā Teslas, Siltuma starojuma un Pneimatisko dzinēju darbnīcā. Uzzināt par Rīgas Tehniskās Universitātes Informācijas tehnoloģiju zinātnieku izveidoto VeloRouter simulatoru ar, kura palīdzību ir iespēja noteikt tās lokācijas pilsētā, kur veloceliņu izveide būtu visefektīvākā.

Zinātnieku nakti 2017 Cēsis organizēja: RTU Cēsu filiāle, Vides risinājumu institūts, Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Draugiem Group, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, Priekuļu Agroresursu un ekonomikas institūts, zinātkāres centrs ZINOO, rezidenču centrs “Rucka”, SKOLA6, Koka dienas, Kappa Zeta, SIA Arheoloģiskā izpēte, Drone Racing Latvia, Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Hello